REPORTAŻE I WYWIADY

STYPENDIA NA REPORTAŻE I WYWIADY
banery_zmiana_1 (2).jpg

Inspiratornia realizuje swój projekt wspólnie z Fundacją Instytut Reportażu dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Obie organizacje pozarządowe uzupełniają swoje działania – Fundacja Instytut Reportażu zapewnia opiekę tutoringową oraz konsultacje i doradztwo w czasie powstawania reportaży. Fundacja Inspiratornia wspiera merytorycznie: rekomenduje najnowsze badania naukowe, ekspertów i naukowców zajmujących się tą tematyką, ale przede wszystkim pomaga w znalezieniu bohaterów reportażu czyli osób uzależnionych. Reporterzy i dziennikarze będą pracować m.in. pod kierunkiem Mariusza Szczygła, Remigiusza Grzeli i Kamila Bałuka.

Oto reportaże, które powstały dotychczas:

Piotr Rozpara - Uzależnienie od hazardu wśród piłkarzy

Helena Łygas - Zakupoholiczki - portal Na Temat

Katarzyna Sankowska - w rozmowie z psycholog Dorotą Jabłońską, o uzależnieniu od gier u dzieci i młodzieży - Wysokie Obcasy

Dominika Klimek - o uzależnieniu od seksu - Gazeta.pl

Piotr Barejka - Uzależnienie od gier komputerowych - Wprost

Krzysztof Story - Zapłać i wygraj

„Wysokich Obcasach”, „Dużym Formacie” oraz na portalu www.onet.pl i www.gazeta.pl

Uzależnieni od uzależnionych (Polityka)

Rzeczy, których się wstydzę (Duży Format)

Sport jest jak papieros, alkohol... (TOK FM)

Seks i inne używki (Przekrój)

To seks naszych dzieci (Gazeta Wyborcza Magazyn Świąteczny)

Byłam wpatrzona w automat jak w Boga (Onet.pl)

Sport to zdrowie. Tak generalnie... (TOK FM)

Zosia dostała telefon, gdy miała trzy lata... (Wyborcza Katowice)

"Miałem kilkanaście pożyczek, dzwonili windykatorzy". Jak Szymon wyrwał się z nałogu bukmacherki (Na Temat)

Dziennikarz w szponach hazardu (PRESS)

Chorzy na zakupy (Polityka)

logo-mzjasne-300x163.jpg
logo-KBPN_pol.gif

Projekt jest dofinansowany ze środków
Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych,
będących w dyspozycji Ministra Zdrowia
w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.