KAMPANIE

Diler wiedzy narkotykowej

Fundacja Inspiratornia już po raz trzeci wyszła na miasto, by rozmawiać z osobami używającymi narkotyków, o tym jak ograniczać szkody wynikające z używania nielegalnych substancji psychoaktywnych.

Nie popłyń - powiedz dragom spływaj

Kampania informacyjna o realizowanych w ramach projektu  nieodpłatnych poradach świadczonych na rzecz osób używających narkotyków.

"Leczyć, zamiast karać"

Graffiti nawiązujące do art. 62.1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, który nakazuje karać każdego za posiadanie każdej ilości narkotyku nawet trzema latami więzienia.

Miasto wciąga

Kontynuacja akcji „Nie popłyń…” Porady prawne oraz dyżury harm reduction w dyskotekach i klubach nocnych. Akcję promował nietypowy ambient ...

Uzależnienia 21 wieku, wieczorne Polaków rozmowy w RDC

32 audycje poświęcone uzależnieniom behawioralnym: pracoholizmowi, seksoholizmowi, patologicznemu hazardowi, zakupoholizmowi, etc.

Uwaga! Grozi więzieniem do lat 3!

Instalacja Kamela Boukoffa - artystyczna impresja na temat problemu walki z narkotykami i restrykcyjnego polskiego prawa narkotykowego.

Behawioralnie - racjonalnie

Kampania ta miała na celu zwrócenie uwagi społecznej na problem uzależnień behawioralnych.
.​

TERAPIA

Candis

Od lipca 2013 Fundacja Inspiratornia prowadzi program Candis.
Jest to indywidualny, krótkoterminowy program terapeutyczny dla osób mających problemy z powodu używania marihuany lub haszyszu.

Jack kontra Jack

Dwóch policjantów, odmienne kierunki myślenia. Porównanie prawnej polityki narkotykowej Stanów Zjednoczonych i Polski.

Praca z trudnym zadłużonym, niewypłacalnym podopiecznym

W styczniu 2015r. Fundacja Inspiratornia we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Wsparcia Zadłużonych zrealizowała w Warszawie cykl szkoleń adresowanych do pracowników pomocy społecznej, służb komorniczych, windykatorów,etc.

DEBATY I WYKŁADY

Wykład Jacka Cole

Czy spełnił się amerykański sen? Czyli... czym skończyła się zapoczątkowana 40 lat temu przez prezydenta Nixona wojna z narkotykami - wykład Jacka Cole w Nowym Wspaniałym Świecie.

SZKOLENIA

Szkolenie dla nauczycieli
i pedagogów

W dniach 19 i 20 maja (2015r.) Fundacja Inspiratornia przeprowadziła w Gorlicach szkolenia dotyczące uzależnień od substancji psychoaktywnych. Program był skierowany do pedagogów oraz nauczycieli.

Uzależnienia XXI wieku
- II edycja konkursu dla dziennikarzy

Już po raz drugi Fundacja Inspiratornia ogłasza konkurs dla dziennikarzy. Jego tematem są uzależnienia od czynności – problematyka aktualna, wielowymiarowa, czasem kontrowersyjna, ale przede wszystkim, bardzo rzadko przez dziennikarzy poruszana.

Uzależnienia XXI wieku
- konkurs dla dziennikarzy

I edycja konkursu „Uzależnienia XXI wieku”. Ideą, jaką przyświecała realizacji tej inicjatywy było upowszechnianie w mediach tematyki uzależnień behawioralnych oraz inspirowanie dziennikarzy do podejmowania w różnorodnych formach publicystycznych tej tematyki.

PUBLIKACJE

"Jak pracować z mediami" -
e-book

Fundacja Inspiratornia przygotowała e-book pt. "Jak pracować z mediami?".
E-book adresowany jest do osób zawodowo zajmujących się problematyką uzależnień behawioralnych.