top of page

RADA FUNDACJI

Radę Fundacji Inspiratornia tworzą kobiety. Ich różnorodne zainteresowania, pasja z jaką podchodzą do życia i bliskich ich sercu spraw społecznych, jest dla nas zawsze inspiracją. Każda z nich pełni rolę doradczą, a niejednokrotnie wpiera nas w realizacji kolejnych projektów. Prawdopodobnie bez nich Inspiratornia by nie istniała :)

 

Elżbieta Stawecka

Pedagog, specjalista terapii uzależnienia od narkotyków, zaangażowana w prace na rzecz kobiet oraz osób zagrożonych wykluczeniem lub wykluczonych społecznie. Od 2017 roku wspiera osoby głuche i słabosłyszące w walce o pełny dostęp do sztuki, kultury, mediów. W 2018 roku uzyskała mandat radnej dzielnicy Praga - Południe gdzie zasiada w Komisji Oświaty oraz Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia. Współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się pracą na rzecz osób uzależnionych. 

Natalia
Syrzycka-Mlicka

Aktywistka, dziennikarka, redaktorka, copywriterka. Swoją działalność w organizacjach pozarządowych rozpoczynała w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, gdzie należała do Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy POLIS, a następnie została jego prezeską. Redaktorka magazynu „Press”, gazety „Dziennik”, miesięcznika „Business Harvard Review Polska", wydawczyni w Polskim Radiu PR24. Współpracowała z szeregiem redakcji prasowych, pisząc teksty i tworząc publikacje, oraz korporacjami i instytucjami, opracowując i redagując m.in. raporty społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Ukończyła pięcioletnie studia w warszawskiej Akademii Teatralnej na wydziale Wiedzy o Teatrze.

Magdalena Wirska

Aktywistka, od 15 lat zaangażowana w działalność na rzecz zwierząt. Członkini Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Swoje główne zainteresowania koncentruje na ochronie ptaków żyjących w mieście – w szczególności jerzyków, mazurków, kawek i jaskółek. Autorka licznych tekstów na temat zgodności działań termomodernizacyjnych w miejskich blokach z prawem ochrony zwierząt. Przeprowadziła dziesiątki interwencji mających na ratowanie gniazdujących piskląt. Na co dzień, pracuje w międzynarodowej korporacji. Studiowała europeistykę w Instytucie Stosunków Międzynarodowych oraz Nauki Polityczne w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

bottom of page