top of page
Kotwica 1

AUDYCJE W RDC 2019

KOMUNIKATY-baner.png

CO NĘCI W SIECI? - cykl
13 audycji w RDC

W najnowszym cyklu audycji w Radiu Dla Ciebie CO NĘCI W SIECI? punktem wyjścia do rozmowy o uzależnieniach behawioralnych, będzie prezentacją problematyki związanej z nadużywaniem nowoczesnych technologii i zagrożeniami jakie się z tym wiążą. Skupimy się na wpływie nowych technologii na młodych ludzi.

Zaprosimy do rozmów zarówno naukowców, jak i praktyków - psychologów i terapeutów.

Porozmawiamy m. in. o młodzieży uzależnionej od hazardu, o zjawisku lifestreamingu, o nadużywaniu smartfona czy p(..)grafii w internecie.

 

Zapraszamy w każdy czwartek o 21:30 do słuchania Polskiego Radia RDC. Pierwsza audycja już 21 marca.

Projekt jest dofinansowany ze środków
Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych,
będących w dyspozycji Ministra Zdrowia
w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

 

LINKI DO AUDYCJI:

  1. Małe dzieci, a nowoczesne technologie. Czyli co rodzic dziecka do lat sześciu powinien wiedzieć o korzyściach, jak i szkodach jakie wynikają z używania tabletów, smartfonów przez małe dzieci. To tematy rozmów w audycji „Co nęci w sieci?”. Gościem audycji była dr Magdalena Rowicka z Akademii Pedagogiki Specjalnej.
     

  2. Gry komputerowe - czego uczą a w czym szkodzą naszym dzieciom? Co powinni wiedzieć rodzice, aby granie było dobrą zabawą i bezpieczną rozrywką dla ich dzieci. Gościem audycji była Magdalena Rowicka.
     

  3. Hazard w Internecie, a młodzi - uzależnienie od hazardu. Gościem Anny Matusiak– Rześniowieckiej i Mai Ruszpel był Krzysztof Pielechowski – terapeuta ze Stowarzyszenia „Nie Gram”.
     

  4. Kobieta, mężczyzna i ten trzeci czyli... internet. Czego w nim szukają kobiety a czego mężczyźni? Czy tego samego? I czy internet wpływa również na zmianę zachowań w realnym życiu? Gościem audycji była dr Dominika Ochnik.
     

  5. Co jest prawdą w mediach społecznościowych?
    Z jakiej potrzeby wynika chęć tworzenia nieprawdziwego obrazu własnej osoby?
    Gościem audycji była dr Jolanta Jarczyńska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.O lifestreamingu.

     

  6. Kiedy zgłosić się z dzieckiem nadużywającym urządzeń multimedialnych na terapie? Gośćmi audycji były: Dorota Jabłońska, psycholog kliniczny, psychoterapeuta oraz Eliza Giędosz-Dymek, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień.
     

  7. Uzależnienie od hazardu wsród młodych kobiet - rozmowa z dr Bernadettą Lelonek-Kuletą oraz z uzależnioną hazardzistką Urszulą.
     

  8. Dlaczego dzieci nadużywające nowych technologii nie chcą chodzić na terapię? Na to pytanie odpowiadały: Monika Otto-Ługowska – psycholog, psychoterapeuta oraz Dorota Jabłońska – psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
     

  9. Uczniowie a Internet - rozmowa z dr Szymonem Wójcikiem – ekspertem ds. bezpieczeństwa dzieci online, socjologiem z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
     

  10. Nowoczesne technologie i ich nadużywanie - gościem audycji był Zbigniew Michalczyk – psycholog, psychoterapeuta uzależnień.
     

  11. Nastolatki w sieci a problem pornografii - rozmowa z prof. Mateuszem Golą.
     

  12. Czy w Polsce jest oferta pomocy dla osób uzależnionych od czynności? Na to pytanie odpowiedziała słuchaczom Radia dla Ciebie Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia.
     

  13. Telefon zaufania - Tomasz Górecki i Sulimir Szumielewicz – psycholodzy, którzy pracują w telefonie zaufania. Słuchaczom Radia dla Ciebie opowiedzieli , jakie problemy są im zgłaszane.

Kotwica 2

 

KOMUNIKATY SPOŁECZNE:

bottom of page